Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nurkowania rekreacyjne i techniczne – Egipt / Dahab

7 listopada 2020 - 14 listopada 2020

3100zł

Nurkowanie Dahab

Odnajdziecie tu niezwykle atrakcyjne podwodne kaniony i ściany w koralowych platformach (Canyon i Blue Hole). Można spotkać tu większe ryby, takie jak barakudy, a ogromne żółwie, a także lasy gorgonii z setkami wachlarzy.

Dahab oferuje wiele wspaniałych miejsc nurkowych, a do najpiękniejszych i najsłynniejszych należą:

Blue Hole – morska studnia o głębokości ponad 100 m, położona zaledwie kilka metrów od brzegu. Przepaść w platformie koralowej łączy się z morzem na głębokości 53 m.

Gabr el Bint – stroma ściana, którą od piaszczystej laguny odgradza koralowy ogród. W całości porośnięta koralami, daje możliwość obcowania z gorgoniowymi lasami, a głębiej, z tarasami czarnych korali. Spotyka się tu mnogość ryb i żółwie. Niekiedy zobaczyć można delfiny czy rekiny wielorybie.

Canyon – kilkadziesiąt metrów od brzegu, na głębokości 15 m zaczyna się kanion, którego wysokie na 10 m ściany schodzą się u góry, zamykając go niemal całkowicie. Nurkom pozostaje kilka okien, którymi można wypłynąć. Poza różnymi koralami (m.in. czarne, miękkie, rogowe) spotyka się tu ławice rybek damselfish, ustniczków, papugoryb, kosterowatych i globefish.

Rafy Ras Abu Gallum czy Gabr El Bint niedostępne są dla samochodów, z Dahabu organizuje się do nich wyprawy łodzią lub na wielbłądach.

Cena:
Przelot około 1650 PLN
Nocleg: około 20 EUR / osoba /dzień
Nurkowania: 5 dni / 10 nurkowań – 190 EUR

Szczegóły

Start:
7 listopada 2020
Koniec:
14 listopada 2020
Koszt:
3100zł

Organizator

FROGMEN technical diving
Telefon:
+58 507 100 085
Email:
duch@frogmen.pl
Strona internetowa:
http://frogmen.pl

Miejsce

Egipt / Dahab
Dahab, Egypt + Google Map