FROGMEN technical diving team

Nasza ekipa

Piotr Dusza „Duch”
Instruktor SDI / TDI
Łukasz Potyra Judas
Instructor SDI / CMAS
Grzegorz Dąbrowski
Divemaster SDI

Najczęstsze pytania

Całe wyposażenie do nurkowania na kursie Open Water Scuba Diver jest wypożyczane w cenie kursu. Dla wygody możesz zacząć kompletowanie swojego sprzętu i już używać go w czasie kursu. Do wszystkich innych kursów każdy kursant będzie potrzebował własnego sprzętu lub możne go wypożyczyć w naszym Centrum Nurkowym.

Jeśli jesteś w dobrej kondycji medycznej, najprawdopodobniej NIE będziesz potrzebować zgody lekarza. Wszyscy kandydaci zapisujący się na kursy nurkowania będą musieli wypełnić formularz medyczny. Jeśli musisz odpowiedzieć „Tak” na jakiekolwiek pytanie w formularzu, przed rozpoczęciem nurkowania konieczna będzie opinia lekarza. Należy pamiętać, że w przypadku kursów na poziomie profesjonalnym, takich jak program Divemaster, zaświadczenie lekarskie jest obowiązkowe.

SDI wymaga, abyś miał co najmniej 12 lat, aby uzyskać certyfikat Junior Open Water Scuba Diver. Dzieci do 15 lat muszą nurkować z certyfikowanym rodzicem, opiekunem lub Divemasterem na maksymalnej głębokości 15 metrów.  W wieku 15 lat certyfikat Junior automatycznie uaktualnia się do certyfikatu Open Water Scuba Diver.

Po pierwsze, jest bardzo mało prawdopodobne, że tak się stanie. Podczas kursu Open Water Scuba Diver nauczysz się, jak często sprawdzać zapas powietrza i dowiesz się, że nigdy nie nurkujemy do zużycia całego powietrza. Nauczysz się także kilku różnych sposobów bezpiecznego radzenia sobie z sytuacją „braku powietrza”, więc w mało prawdopodobnym przypadku, gdy Ci zabraknie, będziesz mieć umiejętności by sobie poradzić z sytuacją.

Najważniejsze – dobre chęci!

Najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest skontaktowanie się z nami i umówić się w dogodnym terminie na spotkanie. Na początku otrzymasz zestaw materiałów do nauki i zaplanujemy kiedy weźmiesz udział w kolejnych etapach kursu. Będziesz musiał oglądnąć filmy szkoleniowe, przejść wykłady z nurkowania oraz warsztaty sprzętowe. Następnie zaczynamy sesję basenową a później jedziemy na wody otwarte.

Jeżeli jesteś już certyfikowanym nurkiem, wówczas nurkowanie nie kosztuje więcej niż inne aktywności i sport jak np. jazda na nartach. Rozpoczęcie jest najdroższe. Musisz zapłacić za kurs po którym uzyskasz certyfikat nurkowania i kupić sprzęt. Aby rozpocząć, musisz wziąć udział w kursie Open Water Scuba Diver. Ten kurs da ci pełną certyfikację i jest najpopularniejszym kursem nurkowym na świecie. Ceny sprzętu do nurkowania są różne i w naszym Centrum Nurkowym możemy zapewnić podstawowy zestaw sprzętu w budżetowej cenie lub możesz skompletować sprzęt z najwyższej półki. Zadzwoń do nas, aby uzyskać więcej informacji.

Na zajęciach z nurkowania nauczysz się bezpiecznie i poprawnie nurkować. Twój certyfikat Open Water Scuba Diver jest dowodem, że ukończyłeś kurs nurkowania. Żadne renomowane Centrum Nurkowe nie wypożyczy sprzętu, nie napełni butli, ani nie pozwoli nurkować bez okazania certyfikatu nurkowego.

SDI to rekreacyjna organizacja nurkowa. Maksymalna głębokość rekreacyjnego płetwonurka wynosi 40 metrów. Mając certyfikat kursu podstawowego Open Water Scuba Diver nie powinieneś nurkować głębiej niż 18 metrów. Możesz zwiększać limity głębokości po przejściu odpowiedniego szkolenia. Na kursie Advanced Open Water Scuba Diver poznasz prawidłowy i bezpieczny sposób głębszego nurkowania i osiągniesz głębokość 30m. A po kursie Deep Diver możesz bezpiecznie nurkować na głębokość 40 metrów.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Fusce laoreet, ligula condimentum tincidunt, arcu orci laoreet massa, nec sagittis elit urna in diam. Sed consectetur dolor non nulla porttitor, in scelerisque quam ultricies. Phasellus et ipsum justo. Aenean fringilla a fermentum mauris non venenatis.

0
Instruktorów
0
Wyszkolonych nurków
0
Kursów nurkowania
0
Wyjzadów nurkowych